TR / EN
Kilim sanatçısı Belkıs Balpınar yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölyede kilim tasarımları geliştirilecek ve geliştirilen tasarımlar tezgahlarda dokunarak üretilecektir.
Atölye Yeri: Tasarım Vakfı Bodrum

Atölye Tarihi: 22-27 Ağutos 2016

Konusu: Kilim sanatçısı Belkıs Balpınar yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölyede kilim tasarımları geliştirilecek ve geliştirilen tasarımlar tezgahlarda dokunarak üretilecektir.

Arayüz: Yün, keçe, karışık malzeme

Lider: Belkıs Balpınar, Kilim Sanatçısı

Katılımcılar: Tasarımcılar, tekstil tasarımcıları, sanatçılar, dokumacılar

BELKIS BALPINAR-Kilim Sanatçısı
Belkıs Balpınar 1986’dan beri eserlerini yaratmak için asırlık kilim yapısını kullanmaktadır. Balpınar, Washington D.C.’ de bulunan World Bank Binası ve Suudi Arabistan Zahran’da bulunan Aramco Center’a giriş duvarları için artkilim parçaları tasarlamıştır. Balpınar, İstanbul, Ankara, New York, Princeton, Washignton D.C., Stokcholm, Caracas, Milano, Tokyo, Lublijanai Moskova ve Bahreyn’de sergiler düzenlemiştir. Aynı zamanda Balpınar, grup sergilerinde de katılım göstermiştir. Balpınar bazı parçaları New York’ta bulunan Modernist Sergisi’nde ve Miami’de Basel Art Fuar’ında Milano’dan Galleria Nilufar tarafından düzenlenen sergide gösterilmiştir.
Bazı Özel Koleksiyonlar: Miuccia Prada - Milano, World Bank - Washington D.C. Bernard Chappard - New York - Caracas, Lary Sanitzky - Los Angeles, Economy Bank - Istanbul, Nilufar Gallery - Milano, Marmara Manhattan Hotel - New York, Ignazio Vok - Padova, Al Gore - Nashville.
Balpınar, 2006 yılından beri Bodrum’da yaşamakta ve çalışmaktadır.

Atölyelerimize kayıt hakkında bilgi ve sorularınız için:
[email protected]

Kilim Tasarımı Atölyesi Türkiye İhracatçılar Meclisi, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve İstanbul Halı İhracatçıları Birliği tarafından desteklenmektedir.

 
İNDİR
E-BÜLTEN
ARKADAŞINA ÖNER