TR / EN
Karya Akademi ve Bodrum Ticaret Odası iş birliğinde “Profesyonel Gastronomi Atölyeleri” kapsamında Bodrum Gastronomisi ‘Denizden’ atölyesi 9-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında MSA Mutfak Sanatları Akademisi akademik desteği ile gerçekleştirilecektir.
Yöremizin Denizinden, Bahçesinden, Tarlasından gelen ürünlerle yeni menüler çalışmak, tekrarlayan araştırma ve atölyelerle iki yıl içerisinde Bodrum gastronomisini hem yerele hem de uluslararasına özendirecek platformlara almak hedeflenmektedir. Gastronomi ilkeleri, kuralları tekrar ifadelendirilecek, yaratıcı gastronomi çalışmaları özendirilecektir.

Atölye Yeri: Karya Akademi Bodrum

Atölye Tarihleri: 9-10 Mayıs / 11-12 Mayıs / 13-14 Mayıs 2016

Lider: MSA Mutfak Sanatları Akademisi / Eğitmen Şef Efe Çakıroğlu 

Katılımcılar: Profesyonel şefler

Program: Atölye programı iki günlük atölye çalışması olarak planlanmış olup, bir hafta boyunca üç ayrı atölye düzenlenecektir. Atölyelere, 10 kişiden oluşan üç ayrı grup katılımcı alınacaktır. Günlük çalışma saatleri 8:30-17:30 arası olacaktır.

Atölyenin Amacı:
Bodrum gastronomisinin yeniden doğuşu için bir başlangıç olan bu atölyelerde gastronomi ilkeleri (değişmezler), kuralları (değişebilenler) tekrar ifadelendirilecek, yaratıcı gastronomi çalışmaları özendirilecektir.

Temel pişirim tekniklerini açmak,
Menüleri çeşnilendirmek, lezzetlendirmek, öznellemek, biricik kılmak
Gelişen menüleri belgelemek, her ‘şefin klasikleri’ (şefin imzası menüler) oluşumuna destek olmak,
Geleneksel yetkinlikler ile fikirlerin çoğaldığı atölye ortamlarında hedefleri aşan sonuçlar almaya vesile olmak,
Geleneksel Bodrum Gastronomi Haftası, şefler geçidi için ilk nüveleri oluşturmak,
Bodrum için global ölçekte marka değeri oluşumunun ilk temel taşlarını yerleştirmek.

Başvuru süreci Bodrum Ticaret Odası tarafından yürütülecektir.
Kayıtlarınız ve sorularınız için Bodrum Tiicaret Odası’na 3161412 nolu telefondan ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

MSA Mutfak Sanatları Akademisi
2004 yılında kurulan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında gösteriliyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel okul olmasının yanı sıra dünyanın en büyük akreditasyon kurumlarının başında gelen İngiltere kökenli City & Guilds, İskoç SQA ve Pearson/Ed Excel tarafından onaylı Türkiye’deki tek okul. MSA kampüsünde, profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta-ekmekçilik eğitim mutfakları, uygulamalı barmenlik ve miksoloji sınıfı ile özel tasarlanmış şarap mahzeni, mutfakseverlere yönelik etkinlikler için tasarlanmış mutfaklar, konularına göre düzenlenerek inşa edilmiş uzmanlık mutfakları, kahve eğitimi sınıfı, seminer odaları, Türkiye’nin ilk ve tek mutfak oditoryumu, ‘Yeme - İçme Konulu Uzmanlık ve Nadir Eserler Kütüphanesi’ ve yiyecek - içecek tarihi konusunda özel bir koleksiyona sahip müzesi ile Okulun Dükkanı adlı MSA ürünlerinin satış alanı yer alıyor.
İNDİR
E-BÜLTEN
ARKADAŞINA ÖNER