TR / EN
20 Temmuz - 25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Müzz Design’dan tasarımcı Melodi Bozkurt ve tasarımcı Erin Türkoğlu liderliğinde ve küratörlüğünde Güneş ve Ötesi Atölyesi gerçekleştirildi.
Tarih: 20 Temmuz - 25 Temmuz 2015
Saat: 10:00
Yer: Bodrum

20 Temmuz - 25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Müzz Design’dan tasarımcı Melodi Bozkurt ve tasarımcı Erin Türkoğlu liderliğinde ve küratörlüğünde gerçekleştirilen Güneş ve Ötesi Atölyesi’nde profesyonellerin ve öğrencilerin katılımıyla güneş ışığı bir tasarım aracı olarak kullanılarak deneysel baskılar ve tasarım çalışmaları geliştirildi. 

Atölye Melodi Bozkurt ve Erin Türkoğlu’nun güneşin bir araç olarak kullanımı ile ilgili bilgi vermesiyle başladı. Güneşin her zaman ulaşılabilir bir kaynak olarak tasarım alanında nasıl kullanılabileceği hakkında alternatifler oluşturmak adına tartışıldı. Atölye çalışmaları cyanotype baskının deneysel uygulamalarına yönelik devam etti. Güneş altında geçen zamanın cyanotype baskı kalitesine olan etkisini belirlemek adına zaman testi yapıldı. Farklı yüzeyler için optimum süre belirlendikten sonra, katılımcılar, daha önce gölgelerini deneyimlendikleri objelerin baskılarını aldılar. Atölye sonunda, pamuklu ve ipek kumaşlar ve farklı yüzeyler üzerinde güneş baskısı çalışmaları gerçekleştirildi.


 
E-BÜLTEN
ARKADAŞINA ÖNER