TR / EN
3 Ağustos - 8 Ağustos 2015 tarihleri arasında Koleksiyon sponsorluğunda, tasarımcı ve akademisyen Gökhan Mura liderliğinde ve dünyada bu alanda öncülerden biri olan Danimarkalı tasarım stüdyosu DIFFUS tasarımcılarının küratörlüğünde Giyilebilir Teknolojiler Atölyesi gerçekleştirildi.
Tarih: 03 Ağustos - 08 Ağustos 2015
Saat: 08:15
Yer: Bodrum

3 Ağustos - 8 Ağustos 2015 tarihleri arasında Koleksiyon sponsorluğunda, tasarımcı ve akademisyen Gökhan Mura liderliğinde ve dünyada bu alanda öncülerden biri olan Danimarkalı tasarım stüdyosu DIFFUS tasarımcılarının küratörlüğünde gerçekleştirilen Giyilebilir Teknolojiler Atölyesi’nde, profesyonellerin ve öğrencilerin katılımıyla etkileşimli tekstil tabanlı ürünler ve mekân ile etkileşimli nesnelerin tasarımı geliştirildi.

Giyilebilir Teknolojiler Atölyesi, teknolojinin “black box” tasarlamanın dışında, son kullanıcıyla teknolojiyi tanıştırmayı ve kullanıcının teknolojiye yabancılaşmasını azaltmayı amaçladı.

Atölye liderleri ve küratörlerinin giyilebilir ürünlere teknolojinin uygulanması hakkındaki briefinden sonra DIFFUS, atölye için hazırladığı çalışma kitlerini pekiştirmek amacıyla basit bir uygulama yaptı. Devamında katılımcılar, gruplara ayrılarak gün içindeki deneyimlerini tasarıma dökmeye başladılar. Atölye sonunda giyilebilir oyun, giyilebilir interaktif aksesuar ve aydınlatma tasarımları gerçekleştirildi.
E-BÜLTEN
ARKADAŞINA ÖNER