TR / EN
İsveç’in Gothenburg şehrinde doğan Sofia Agerberth, yurt dışında yıllarca Paris, Londra ve Barselona’da yaşadı.

Londra Cavendish College’da İç Mimarlık ve Kuzey Londra Üniversitesi’nde Mimarlık lisanslarını tamamlayan Agerberth; mimarlık, iç mimarlık, grafik ve ürün tasarımı gibi farklı tasarım alanlarında çalıştı. Disiplinler üstü tasarıma büyük bir ilgi duymaktadır.

2010 yılından itibaren Teixidors’ta ihracat müdürü olarak çalışmaktadır. Teixidors yüksek rekabetli bir piyasada faaliyetlerine devam etmekte ve ürünleri dünya çapında 35 ülkede en iyi tasarım mağazalarında yer almaktadır. Kuruluşu olan 1983’ten beri Teixidors, öğrenme güçlüğü çeken insanların topluma entegrasyonu ve ekonomik bağımsızlığını mümkün kılan sosyal zanaatler ile iş birliği içinde olmayı amaç edinmiştir.

Bu amaç; dokuma, terapi etkisi gösterirken tezgahlarından çıkan olağanüstü yaratıcı işler için daima önceliktir. Bu özel proje, zamanının ötesinde ve yüksek kaliteli  eşsiz ürünler üretir. Sosyal dışlanma riski taşıyan insanların topluma katılımı ve sorumlu tüketim anlayışı Teixidors’un sürdürülebilirliğinin bir parçasıdır.
E-BÜLTEN
ARKADAŞINA ÖNER